Naše novinky

Humanitární sklad
2. května 2022 Naše novinky

Humanitární sklad

Provoz humanitárního skladu

Koncentrátor kyslíku k zapůjčení  v jilemnické charitě
24. února 2022 Naše novinky

Koncentrátor kyslíku k zapůjčení v jilemnické charitě

Od konce loňského roku furnguje při charitě minipůjčovna kompenzačních pomůcek.  Aktuálně k zapůjčení koncentrátor kyslíku, mechanický vozík, nástvec na WC, chodítko čtyřbodobé, klozetová židle. 

Pojďme splnit přání
18. listopadu 2021 Naše novinky

Pojďme splnit přání

Naše "malá" předvánoční výzva: Pojďte společně splnit přání člověkovi, který neměl v životě tolik štěstí jako někteří druzí. Již 30 let se potýká s nemocí, která  čím dál tím více limituje jeho běžný život.Většinu času musí trávit v nemocnici, přesto si na nic nestěžuje, ba naopak pokud mu to síly a finance dovolí pomůže ostatním např. daruje oblečení.  Ale  síly rychle  ubývají......Proto bysme s vaší pomocí chtěli tomuto člověku splnit jeden jeho tajný sen...NĚKOLIKADENNÍ VÝLET VLAKEM s ubytovaním. Pro někoho běžná věc pro druhého splněný sen. To co v dnešní době tolik chybí je "obyčejná" lidskost, respekt k druhému, ať je jakýkoli (očkovaný či neočkovaný :)), proto pojďme společně udělat radost jinému člověku ....A proč?....prostě jen tak.... Cílem této výzvy je získat finanční prostředky na výlet vlakem. Pokud byste se rozhodli pomoci, je možné zaslat jakýkoli finanční příspěvek na účet Oblastní charity Jilemnice: č.ú.: 165301098/0600 , do poznámky prosím uveďte Výlet vlakem Průběžně zde budeme zvěřejňovat, kolik se již vybralo a pokud  vše klapne, určitě zveřejníme i fotky z výletu.                                                                 Předem všem moc děkujeme.             Za OCHJ Leona (v případě jakýchkoli dotazu mi zavolejte 730 586 731)                                                                     Velmi děkujeme Jakubovi Varvařovskému a spolku Mnoho světů v Jilemnice, kteří se na realizaci totoho projektu velkou měrou podílejí.  A máme to, je vybráno potřebných 15tis. Všem moc děkujeme za podporu!!!!

Podzimní sbírka potravin 20.11. - hledáme dobrovolníky
10. října 2021 Naše novinky

Podzimní sbírka potravin 20.11. - hledáme dobrovolníky

Hledáme dobrovolníky na pomoc při sbírce potravin v sobotu 20.11. v jilemnickém Tescu. Více info ne tel. 730 586 731.

Prázdninový provoz char. taxi a char. skladu
2. července 2021 Naše novinky

Prázdninový provoz char. taxi a char. skladu

Charitní sklad otevřen pouze pondělky 12:00 - 17:00 kromě 5.7. a 2.8. Charitní taxi dovolená 7.7. - 9. 7.    a   2.8. - 6.8. 

Podpořte náš projekt v Tescu Jilemnice
18. června 2021 Naše novinky

Podpořte náš projekt v Tescu Jilemnice

Moc prosíme o podporu našeho projektu, který soutěží i finanční podporu v místní prodejně Tesco. Rádi bysme zřídili mini půjčovnu kompenzačních pomůcek při Oblastní charitě Jilemnice. Proto moc prosíme, řekněte si o žeton a vhoďte do tubusu, ten náš je ten modrý nalevo. Moc všem děkujeme!!!!

Jarní bleší trh byl opět úspěšný
18. června 2021 Naše novinky

Jarní bleší trh byl opět úspěšný

PODĚKOVÁNÍ: velmi děkujeme všem, kteří se podíleli na jarním bleším trhu, konkrétně městu Jilemnice, Sboru českobratrské církve evangelické v Jilemnice, všem pomocníkům, nakupujícím i prodávajícím. Celkový výtěžek činil 7030Kč, tyto prostředky půjdou na podporu fungování služby Charitní taxi. Věříme, že charitní taxi se již za cca 3 roky fungování stalo součástí života v Jilemnici s cílem život lidem primárně seniorům usnadnit, což se jistě daří. MOC DÍKY VŠEM!!!  

Jarní bleší trh v Jilemnici sobota 12. června
14. května 2021 Naše novinky

Jarní bleší trh v Jilemnici sobota 12. června

Dovolujeme si vás pozvat na jarní bleší trh konaný na zahradě Českobratrské církve evangelické v Jilemnici. Přijďte nakoupit, prodat nebo jen občerstvit v naší kavárničce (koláče, polévka, káva, čaj....). Moc se na vás těšíme. Info pro prodejce - příjzed ideálně kolem 8-8:30, k dispozici limitované množství laviček a stolů. 

Beseda s porodní asistentkou
30. dubna 2021 Naše novinky

Beseda s porodní asistentkou

Zveme vás na online besedu s porodní asitentkou Bc. Danielou Malou a s Mgr. Lucií Malou Kublkovou. Tato aktivita je podpořena z MPSV z dotač. programu Rodina. Interaktivní beseda reagující na poptávku z cílové skupiny .Při této aktivitě získávají klientky komplexní soubor informací o těhotenství, o průběhu porodu, dozví se jak sestavit porodní plán, dále se seznámí s jednotlivými vývojovými fázemi dítěte od novorozence až do tří let věku dítěte. Lektorka poskytuje klientům možnost vzájemného dialogu, sdílení různých specifických situací spojených s těhotenstvím a rodičovstvím.

Jarní sbírka potravin 24. 4. 2021. Jilemnice  629 kg.
21. dubna 2021 Naše novinky

Jarní sbírka potravin 24. 4. 2021. Jilemnice 629 kg.

  V sobotu 24.4. proběhla jarní sbírka potravin, přijili jsme se i my prostřednictvím prodejny Tesco Jilemnice. Podařilo se vybrat krásných 629 kg. Všem velmi děkujeme, vážíme si vaší podpory. Potraviny poputují k těm, kteří se namají tak dobře jako my ostatní.