Archiv

Zobrazit podle typu:
Zobrazit podle času:
Humanitární sklad
2. května 2022 Naše novinky

Humanitární sklad

Provoz humanitárního skladu

Charita Česká republika spustila nový web pro Ukrajinu
16. března 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika spustila nový web pro Ukrajinu

Charita Česká republika spustila nový web, který se soustředí na pomoc Ukrajině. Aktuálně slouží zejména k podpoře sbírky Charita pro Ukrajinu. Obsahuje i informační rozcestník, který vás dovede ke konkrétním aktivitám spojených s pomocí Ukrajině.

Charita Česká republika je připravena pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, kteří přijdou do Česka
24. února 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika je připravena pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, kteří přijdou do Česka

Bedlivě sledujeme vyhrocenou situaci na Ukrajině. Vyhlásili jsme sbírku Charita pro Ukrajinu, kdy se ve spolupráci s naším dlouhodobým partnerem, Charitou Ukrajina, v rámci bezprostřední pomoci obyvatelům Ukrajiny zasaženým válkou soustředíme na zajištění jejich základních potřeb, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší. Součástí intervence je i poskytnutí psychologické pomoci.

Koncentrátor kyslíku k zapůjčení  v jilemnické charitě
24. února 2022 Naše novinky

Koncentrátor kyslíku k zapůjčení v jilemnické charitě

Od konce loňského roku furnguje při charitě minipůjčovna kompenzačních pomůcek.  Aktuálně k zapůjčení koncentrátor kyslíku, mechanický vozík, nástvec na WC, chodítko čtyřbodobé, klozetová židle. 

Pojďme splnit přání
18. listopadu 2021 Naše novinky

Pojďme splnit přání

Naše "malá" předvánoční výzva: Pojďte společně splnit přání člověkovi, který neměl v životě tolik štěstí jako někteří druzí. Již 30 let se potýká s nemocí, která  čím dál tím více limituje jeho běžný život.Většinu času musí trávit v nemocnici, přesto si na nic nestěžuje, ba naopak pokud mu to síly a finance dovolí pomůže ostatním např. daruje oblečení.  Ale  síly rychle  ubývají......Proto bysme s vaší pomocí chtěli tomuto člověku splnit jeden jeho tajný sen...NĚKOLIKADENNÍ VÝLET VLAKEM s ubytovaním. Pro někoho běžná věc pro druhého splněný sen. To co v dnešní době tolik chybí je "obyčejná" lidskost, respekt k druhému, ať je jakýkoli (očkovaný či neočkovaný :)), proto pojďme společně udělat radost jinému člověku ....A proč?....prostě jen tak.... Cílem této výzvy je získat finanční prostředky na výlet vlakem. Pokud byste se rozhodli pomoci, je možné zaslat jakýkoli finanční příspěvek na účet Oblastní charity Jilemnice: č.ú.: 165301098/0600 , do poznámky prosím uveďte Výlet vlakem Průběžně zde budeme zvěřejňovat, kolik se již vybralo a pokud  vše klapne, určitě zveřejníme i fotky z výletu.                                                                 Předem všem moc děkujeme.             Za OCHJ Leona (v případě jakýchkoli dotazu mi zavolejte 730 586 731)                                                                     Velmi děkujeme Jakubovi Varvařovskému a spolku Mnoho světů v Jilemnice, kteří se na realizaci totoho projektu velkou měrou podílejí.  A máme to, je vybráno potřebných 15tis. Všem moc děkujeme za podporu!!!!

Podzimní sbírka potravin 20.11. - hledáme dobrovolníky
10. října 2021 Naše novinky

Podzimní sbírka potravin 20.11. - hledáme dobrovolníky

Hledáme dobrovolníky na pomoc při sbírce potravin v sobotu 20.11. v jilemnickém Tescu. Více info ne tel. 730 586 731.

Prázdninový provoz char. taxi a char. skladu
2. července 2021 Naše novinky

Prázdninový provoz char. taxi a char. skladu

Charitní sklad otevřen pouze pondělky 12:00 - 17:00 kromě 5.7. a 2.8. Charitní taxi dovolená 7.7. - 9. 7.    a   2.8. - 6.8. 

Podpořte náš projekt v Tescu Jilemnice
18. června 2021 Naše novinky

Podpořte náš projekt v Tescu Jilemnice

Moc prosíme o podporu našeho projektu, který soutěží i finanční podporu v místní prodejně Tesco. Rádi bysme zřídili mini půjčovnu kompenzačních pomůcek při Oblastní charitě Jilemnice. Proto moc prosíme, řekněte si o žeton a vhoďte do tubusu, ten náš je ten modrý nalevo. Moc všem děkujeme!!!!